Czwartek, 21 września 2017 roku

dnia 18.09.2017 r.  /poniedziałek/ o godz. 15.00
omawiana książka : "
Obejrzyj się”.

Dyskusyjne Kluby Książki na Warmii i Mazurach to projekt adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Kluby działają przy bibliotekach stopnia wojewódzkiego, miejskiego, powiatowego i gminnego od kwietnia 2007.
Przemiła atmosfera spotkań DKK w gronie pasjonatów, ciekawe dyskusje , dzielenie się wrażeniami i emocjami powodują, że liczba klubów stale rośnie.

Spotkania DKK “Tu czytamy” dla dorosłych, odbywają się od 2007r. raz lub dwa razy w miesiącu.
Na każdym z nich omawiana jest inna książka z nowości wydawniczych literatury polskiej i zagranicznej. Klub organizuje spotkania z literatami a także spotkania w ramach innych klubów. Z inicjatywy bartoszyckiego DKK powstały też kluby w pobliskich miastach : Sępopolu i Górowie Iławeckim.
Ponadto podczas spotkań Klubowiczki rozwijają pasje w ramach warsztatów rękodzieła artystycznego :
filcowanie na mokro i na sucho, decoupage, ceramika, orighami, wiklina papierowa, ozdoby świąteczne, wiklina.

Dotychczas gościliśmy autorów ogólnopolskich :
Wojciecha Kuczoka
Wojciecha Tochmana
Izabelę Sowę
Jacka Dehnela
Barbarę Ciwoniuk
Barbarę Kosmowską
Leszka Szczasnego
Joannę Szczepkowską.
Odbyły się także spotkania autorskie z naszymi lokalnymi twórcami :
Urszulą Drogomir
Jerzym Górczyńskim
Jerzym Sałatą.

Informacje i zgłoszenia dotyczące DKK można uzyskać : Czytelnia MBP, ul. Generała Bema 23, tel. 89 16 50, email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Oczekujemy na osoby zainteresowane działalnością DKK.

Poprawiony: wtorek, 12 września 2017 13:47

<<  Września 2017  >>