Poniedziałek, 18 lutego 2019 roku
Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Nawigacja: Strona główna Nowości audiobooki Stephen King "Pan mercedes"
Stephen King "Pan mercedes" PDF
Audiobooki
czwartek, 13 listopada 2014 15:41

pan_mercedesDebiut Stephena Kinga w gatunku kryminału detektywistycznego hardboiled.

Tuż przed świtem, w spokojnym miasteczku, setki zdesperowanych, bezrobotnych ludzi stoi w kolejce na targi pracy. Nagle, bez ostrzeżenia, samotny kierowca w kradzionym Mercedesie wpada w tłum. Zabija osiem osób, rani piętnaście.

Ucieka z miejsca wypadku. Brady, nazywający sam siebie „sprafcą”, pokochał dotyk śmierci pod kołami Mercedesa i chce poczuć go ponownie. Kolejna misja Brady’ego, jeśli się powiedzie, zabije tysiące osób. Tylko emerytowany detektyw Bill Hodges wraz z dwójką sprzymierzeńców może zatrzymać mordercę, zanim ten uderzy ponownie. Kto kryje się pod pseudonimem Pan Mercedes i jak go odnaleźć?

Czyta Jan Peszek.

Poprawiony: czwartek, 13 listopada 2014 15:46