Sobota, 17 listopada 2018 roku
Nawigacja: Strona główna Archiwum
Tryptyk Rzymski PDF
sobota, 22 października 2011 10:40
W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej 2011 w Czytelni MBP dnia 20 października odbyła się  prezentacja „TRYPTYKU RZYMSKIEGO” w wykonaniu Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym EFFATHA.

Tryptyk Rzymski  to poemat Jana Pawła II, składa się z trzech części. Pierwsza, Strumień, jest zamyśleniem nad pięknem a zarazem przemijaniem świata i człowieka.

W drugiej, Medytacje nad Księgą Rodzaju na progu Kaplicy Sykstyńskiej, autor kontynuuje swą refleksję medytując nad tajemnicą stworzenia ukazaną przez Michała Anioła. Zamykająca trzecia część, Wzgórze w krainie Moria, jest historią Abrahama ofiarującego swego syna Izaaka.

Poprawiony: sobota, 22 października 2011 11:41

<<  Listopada 2018  >>