Sobota, 17 listopada 2018 roku
Nawigacja: Strona główna Archiwum
Wystawa fotografii PDF
sobota, 22 października 2011 10:17

17 października w Czytelni dla Dorosłych MBP odbyło się już po raz ósmy spotkanie podróżników
i ludzi ciekawych świata. W podróż „Od Lwowa po Czerniowce i od Żółkwi po Chocim” zabrali nas Państwo Halina i Andrzej Białeccy z Bartoszyc. Zwiedziliśmy historyczne krainy: Besarabię, Pokucie, Podole, Bukowinę i Huculszczyznę. Swoim pięknem zachwycił m.in. pałac metropolitów w Czerniowcach (obecnie uniwersytet), zamek w Kamieniu Podolskim, zniszczony pałac Koniecpolskich w Podhorcach, Muzeum Pisanek w Kołomyi, niezwykle piękne miasto Czerniowce, w którym niemal każdy budynek to dzieło sztuki.

Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie , ponieważ są to miejsca nam bliskie nie tylko w sensie geograficznym, ale kulturowym czy historycznym.

W Czytelni MBP, przy ul. Bema 23 można oglądać wystawę fotografii Państwa Białeckich jako pamiątkę z odbytej podróży : "Od Lwowa po Czerniowce od Żółkwi po Chocim". Zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach otwarcia biblioteki.

ukraina

Poprawiony: poniedziałek, 24 października 2011 09:55