Środa, 23 stycznia 2019 roku
Nawigacja: Strona główna Dzień Darczyńcy Pamięci
Dzień Darczyńcy Pamięci PDF
środa, 07 października 2015 19:11

3   6 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach po raz pierwszy obchodzono Dzień Darczyńcy Pamięci. Święto zainaugurowała w 2014 roku Fundacja Ośrodka KARTA w Warszawie. Uroczystość ta stanowiła formę podziękowania wszystkim tym, którzy udostępnili kolekcje rodzinne, spuścizny osobiste,  prywatne dokumenty, fotografie, podzielili się swoimi wspomnieniami, a przez to  przyczynili się do powstania i rozwoju bartoszyckiego Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej, które funkcjonuje w bartoszyckiej bibliotece od 3 lat.

Wszystkim przybyłym Darczyńcom oraz zaproszonym gościom, współpracującym z CATL wręczono podziękowania, foldery o Bartoszycach ufundowane przez Urząd Miasta Bartoszyce oraz ugoszczono słodkim poczęstunkiem.
   Darczyńcy Pamięci: Halina Białecka, Krystyna Bill, † Teresa Bratek, Zbigniew Ciopciński, Leszek Gałuszka, Kamil Goch, Krzysztof Jaroński, Irena Jaz, Edward Ryszard Kalisz, Stanisław Kierbiedź, Anna Kozińska, Bogusław Koziński, Maria Kozłowska, Anna Michałek, Zbigniew Bernard Mioduszewski, Jadwiga Niedźwiecka,Gerda Pobuta,  Lech Polakowski, Henryk Romanowski,  Krzysztof Rycyk, Wanda Sadowska,  Bogdan Sadowski, Jerzy Sałata,  Antoni Sikorski, Stanisław Słodziński, † Janina Szachnowska, Marek Turkowski  oraz instytucje: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bartoszycach, Urząd Miasta Bartoszyce,  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach.
Partnerzy w działaniach propagujących historię lokalną oraz dziedzictwo kulturowe: Krystyna Końska, Bożena Misiarz- Bartoszycki Uniwersytet Trzeciego Wieku.
   Spotkanie uprzyjemniła występem wokalnym uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach Karolina Żarczyńska. Uczestnicy uroczystości obejrzeli również  wystawę „3 lata Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej w Bartoszycach” prezentującą niewielki wycinek zbiorów bartoszyckiego CATL, którą można oglądać do 31 października w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Ogrodowej 1A.

Poprawiony: piątek, 09 października 2015 15:28

<<  Stycznia 2019  >>