Wtorek, 23 kwietnia 2019 roku
Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Nawigacja: Strona główna Relacja z III Ogólnopolskiego czytania Jeżycjady w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży
Relacja z III Ogólnopolskiego czytania Jeżycjady w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży PDF
środa, 27 marca 2019 15:05

326.03.2019 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP przy ul. Ogrodowej 1a przyłączył się do III Ogólnopolskiego czytania Jeżycjady. Twórczość Małgorzaty Musierowicz przybliżyły słuchaczki Bartoszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz dziewczyny z Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki poprzez zaprezentowanie małych form teatralnych na podstawie „Szóstej klepki” i „Języka Trolli”.

Wyrazy uznania za grę aktorską, za wkład pracy w przygotowanie scenek składamy wszystkim występującym, zwłaszcza Paniom z BUTW, które wcieliły się w następujące role: Maria Wiśniewska - Pani Pościkowa, Maria Cieślowska – Cesia Żakówna, Barbara Bandachowska – Profesor Dmuchawiec, Krystyna Basiak – Pawełek, Jadwiga Rutkowska – Głos.

Młodzieżowy DKK, w składzie: Amelia Kratkowska – Wicedyrektor Zajęczyk, Klaudia Morszczyzna – Stasia Trolla, Karolina Rawłuszko – Helmut Oracabessa oraz Ewelina Rawłuszko – Narrator, przeniósł publiczność do poznańskiej szkoły widzianej oczami Józefa Pałysa.

Dziękujemy Pani Basi Willner oraz statystom-ochotnikom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bartoszycach za udział w naszej akcji.

Poprawiony: poniedziałek, 01 kwietnia 2019 15:05

<<  Kwietnia 2019  >>