Poniedziałek, 18 marca 2019 roku
Imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława
Nawigacja: Strona główna Podsumowanie konkursu "Zakochaj się w... Bartoszycach"
Podsumowanie konkursu "Zakochaj się w... Bartoszycach" PDF
piątek, 08 marca 2019 16:12

317 marca 2019 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Ogrodowej 1a odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz podsumowanie Konkursu Poetycko-Plastycznego „Zakochaj się w… Bartoszycach” zorganizowanego z okazji 687. urodzin Bartoszyc.

Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VIII. Zadaniem autorów było stworzenie dzieła poetyckiego lub plastycznego, którego tematem miała być miłość, stan zakochania i Bartoszyce. Spotkanie z twórczością młodych artystów to niezapomniana wędrówka w świat fantazji i piękna otaczającej rzeczywistości.

Na konkurs wpłynęło 27 prac plastycznych oraz 16 wierszy ze szkół powiatu: Szkoły Podstawowej w Wiatrowcu, Szkoły Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. R. Traugutta w Bartoszycach. Jury, w którego składzie była Pani Ewa Chilmanowicz, emerytowana nauczycielka plastyki oraz Pani Monika Komorowska, nauczycielka języka polskiego, wraz z bibliotekarkami wybrały laureatów. Nie było to zadanie łatwe.

Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce- Julia Zaleska kl. V z SP 3 w Bartoszycach

II miejsce – Kasia Pikulińska kl. VI SP 3 w Bartoszycach

III miejsce – Małgosia Łochowska kl. V z SP 1 w Bartoszycach

Wyróżnienia:

Liwia Frączek kl. IV SP w Wiatrowcu

Patrycja Kruk kl. VI SP w Wiatrowcu

Marysia Łuszczyk kl. V SP w Wiatrowcu

Wyniki konkursu poetyckiego:

I miejsce – Magdalena Janiak kl. V SP 3 w Bartoszycach

II miejsce - Julita Warmbier kl. VI SP w Wiatrowcu

III miejsce – Maja Gudz kl. IV SP w Wiatrowcu

Wyróżnienia:

Kacper Mirakowski kl. V SP 3 w Bartoszycach

Grzegorz Daliga kl. IV SP w Wiatrowcu

Dominik Warmbier kl. VI SP Wiatrowcu

Malwina Jaworska kl. VII SP Wiatrowcu

Milena Rogozińska kl. VII SP Wiatrowcu

Dziękujemy Burmistrzowi Bartoszyc Piotrowi Petrykowskiemu za wsparcie naszej inicjatywy i przekazanie gadżetów na nagrody.

Emilii Potrzuskiej, uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach, dziękujemy za oprawę artystyczną spotkania.

Uczestnikom, którzy odważnie zmierzyli się z konkursowym wyzwaniem gratulujemy fantastycznych pomysłów, jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych.

Obecni podczas podsumowania goście mieli również okazję obejrzeć wystawę fotografii ze zbiorów Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej „Chleb nasz powszedni… obrazki z życia w powojennych Bartoszycach". Na jednym ze zdjęć jest młoda para, która, jak mówi tytuł naszego konkursu "Zakochała się w ... Bartoszycach".

Poprawiony: piątek, 08 marca 2019 17:00

<<  Marca 2019  >>