Poniedziałek, 18 lutego 2019 roku
Nawigacja: Strona główna Ferie w bibliotece
Ferie w bibliotece PDF
poniedziałek, 28 stycznia 2019 15:21

323 stycznia 2019 r. zorganizowana grupa dzieci z MDK w Bartoszycach wraz z wychowawcami odwiedziła Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Ogrodowej 1a. Rozmowa została skierowana na temat: Jak można spędzać czas w bibliotece w okresie ferii.

W trakcie zajęć dzieci obejrzały i wysłuchały baśni braci Grimm „Pani Zamieć” w formie teatrzyku Kamishibai. Co to jest za forma? Otóż

Kamishibai to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Bajkę przedstawiła i czytała wykorzystując rekwizyty Pani Maria Wiśniewska, słuchaczka BUTW, emerytowana nauczycielka, była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7.

Ponadto uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy i każdemu zespołowi przedstawiono zadania.

Quiz o przysłowiach – czy potrafisz je dokończyć?

Bajkowe zagadki - prowadząca odczytuje każdemu zespołowi po jednej zagadce. Grupy odgadują.

Konkurencja gimnastyczna. Zadania w formie logogryfu.

Wizyta dzieci w bibliotece pozwoliła nam pokazać, jak bogatym zbiorem ona dysponuje i zachęcić do czytania książek oraz skorzystać z innych form edukacyjnych i rozrywkowych, między innymi gier stołowych, puzzli, gier planszowych. Dziękujemy paniom z BUTW za okazywaną życzliwość i pomoc w przeprowadzaniu zajęć w okresie ferii.

Poprawiony: czwartek, 31 stycznia 2019 17:18

<<  Lutego 2019  >>