Czwartek, 16 sierpnia 2018 roku
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Nawigacja: Strona główna KONKURS LITERACKI "WYGRAJ KSIĄŻKĘ"
KONKURS LITERACKI "WYGRAJ KSIĄŻKĘ" PDF
czwartek, 09 sierpnia 2018 15:13

konkurs-literacki

Sprawdź swoją wiedzę i wygraj książkę !!! Na wstępie mamy przyjemność poinformować, że nagroda czerwca przypadła w drodze losowania czytelniczce Oddziału dla Dzieci i Młodzieży ALEKSANDRZE KOZŁOWSKIEJ Gratulujemy !!!

Zapraszamy wszystkich do wakacyjnego konkursu literackiego „Wygraj książkę”, w którym na podstawie fragmentu książki należy podać jej autora oraz tytuł.

Nagrodą jest książka do odebrania w Księgarni „Wena” przy Placu Konstytucji 3 Maja 8, która zostanie wylosowana wśród autorów prawidłowych odpowiedzi na koniec wakacji.

------------------------------------------------------------------

Odpowiedź wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem
należy przesłać na email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czas trwania konkursu: od 01.07.2018 r. do 31.08.2018 r.

Regulamin konkursu: Pobierz regulamin
------------------------------------------------------------------

KONKURSOWY FRAGMENT KSIĄŻKI W WAKACJE

"Być może najdokładniejszy wizerunek naszego bohatera uzyskamy, relacjonując jego pierwszy krok na drodze występku. Relację tę udało się nam sklecić dzięki bezpośrednim rozmowom z ofiarami Artemisa. Jak zapewne zrozumiecie w czasie lektury, nie było to zadanie łatwe. Opowieść nasza zaczyna się kilka lat temu, u zarania dwudziestego pierwszego wieku."

Podpowiedź dla naszych czytelników, fragment pochodzi z jednej z poniższych książek:

1. Jan Brzechwa "Pan Kleks"
2. Hans Christian Andersen "Baśnie"
3. Charles Perrault "Baśnie"
4. Roald Dahl „Charlie i fabryka czekolady”
5. Frances Eliza Burnett „Tajemniczy ogród”
6. Alina i Czesław Centkiewiczowie „Anaruk chłopiec z Grenlandii”
7. Carlo Collodi „Pinokio”
8. Maria Krüger „Karolcia”
9. Eoin Colfer "Artemis Fowl"
10. Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy”
Poprawiony: piątek, 10 sierpnia 2018 15:23