Czwartek, 20 września 2018 roku
Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Nawigacja: Strona główna KONKURS LITERACKI "WYGRAJ KSIĄŻKĘ"
KONKURS LITERACKI "WYGRAJ KSIĄŻKĘ" PDF
środa, 05 września 2018 00:00

konkurs-literacki

Sprawdź swoją wiedzę i wygraj książkę !!! Na wstępie mamy przyjemność poinformować, że nagroda wakacyjna przypadła w drodze losowania czytelnikowi Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Michałowi Grabuś Gratulujemy !!!

Zapraszamy wszystkich do wrześniowego konkursu literackiego „Wygraj książkę”, w którym na podstawie fragmentu książki należy podać jej autora oraz tytuł.

Nagrodą jest książka do odebrania w Księgarni „Wena” przy Placu Konstytucji 3 Maja 8, która zostanie wylosowana wśród autorów prawidłowych odpowiedzi.

------------------------------------------------------------------

Odpowiedź wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem
należy przesłać na email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czas trwania konkursu: od 01.07.2018 r. do 31.08.2018 r.

Regulamin konkursu: Pobierz regulamin
------------------------------------------------------------------

KONKURSOWY FRAGMENT KSIĄŻKI WE WRZEŚNIU

Julek pomagał babce w ogrodzie , w dni targowe jeździł z nią do Łętowa, zajął się też królikami i przy pomocy dziadka zbudował dla nich nowe klatki. Marian duzo czytał, a poza tym gorliwiej niż poprzednio uczył Julka , na co tamten nieraz się złościł, ale mając przeciwko sobie nie tylko brata, lecz także dziadków , musiał słuchać.

Podpowiedź dla naszych czytelników, fragment pochodzi z jednej z poniższych książek:

1. Jan Brzechwa "Pan Kleks"
2. Hans Christian Andersen "Baśnie"
3. Charles Perrault "Baśnie"
4. Roald Dahl „Charlie i fabryka czekolady”
5. Frances Eliza Burnett „Tajemniczy ogród”
6. Alina i Czesław Centkiewiczowie „Anaruk chłopiec z Grenlandii”
7. Carlo Collodi „Pinokio”
8. Maria Krüger „Karolcia”
9. Eoin Colfer "Artemis Fowl"
10. Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy”

Poprawiony: poniedziałek, 17 września 2018 12:23