Wtorek, 17 lipca 2018 roku
Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny
Nawigacja: Strona główna Spotkanie z członkami kolegium redakcyjnego monografii o polsko-ukraińskim Liceum Pedagogicznym nr 2
Spotkanie z członkami kolegium redakcyjnego monografii o polsko-ukraińskim Liceum Pedagogicznym nr 2 PDF
piątek, 29 czerwca 2018 11:38
dsc_3491

28 czerwca 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z członkami kolegium redakcyjnego monografii o polsko-ukraińskim Liceum Pedagogicznym nr 2.

Polsko-ukraińskie Liceum Pedagogiczne nr 2, jedyne w powojennej Polsce, istniało w latach 1955-1970 w Bartoszycach. W szkole tej uczyli się i zgodnie żyli uczniowie dwóch narodowości. Dzieje tej unikalnej placówki utrwalił na 850 stronach książki i 3 000 fotografiach na DVD zespół pod kierunkiem Stefana Łaszyna. Opracowanie wydane zostało w dwóch wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej.

<<  Lipca 2018  >>
1719202122