Poniedziałek, 18 lutego 2019 roku
Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Nawigacja: Strona główna Wojewódzki Dzień Bibliotekarza oraz 70-lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach
Wojewódzki Dzień Bibliotekarza oraz 70-lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach PDF
piątek, 01 czerwca 2018 14:30

000-bartoszyce-biblioteka-7025 maja 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Bartoszycach miała zaszczyt organizować obchody Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza. Wydarzenie połączone zostało z obchodami 70-lecia istnienia bartoszyckiej biblioteki.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji oświaty, kultury, organizacji pozarządowych oraz goście specjalni: Przewodnicząca Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie – Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie – Andrzej Marcinkiewicz, Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Olsztynie oraz Przewodniczący Zarządu Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Olsztynie - Krzysztof Dąbkowski, a także bibliotekarze z województwa warmińsko-mazurskiego.

Na początku uroczystości odbywającej się w Bartoszyckim Domu Kultury głos zabrał dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach. Powitał przybyłych gości oraz zaprosił do wysłuchania powitań i przemówień przedstawicieli władz samorządowych oraz naszych gości z Olsztyna i Warszawy, a w dalszej części uroczystości do obejrzenia prezentacji multimedialnej ukazującej historię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach. Na początku uroczystości wręczono też tytuł Bibliotekarza Roku 2017 Warmii i Mazur księdzu dr Tomaszowi Garwolińskiemu – dyrektorowi Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „HOSIANUM”. Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Zebrani obejrzeli prezentacje artystyczne grup tanecznych z BDK oraz wysłuchali przepięknego koncertu piosenki literackiej i kabaretowej w wykonaniu Wojtka Gęsickiego (gitara i śpiew) z towarzyszeniem Rafała Grząki (akordeon).

Poprawiony: piątek, 01 czerwca 2018 14:35

<<  Lutego 2019  >>