Poniedziałek, 23 października 2017 roku
Nawigacja: Strona główna KONKURS "MISJA - KSIĄŻKA " druga edycja
KONKURS "MISJA - KSIĄŻKA " druga edycja PDF
poniedziałek, 18 września 2017 13:45

Fundacja Nowoczesna Polska oraz Ridero IT Publishing zapraszają do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu „Misja – książka!”.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat nad turniejem objął również Instytut Książki.

„Misja - książka!” ma na celu pokazanie młodzieży, że dzięki nowoczesnej technologii komputerowej, pisanie, czytanie i wspólne tworzenie znacznie wykracza poza schemat kartki i długopisu. Założeniem projektu jest kształtowanie umiejętności twórczego myślenia oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych młodych ludzi, dając im możliwość przekazania własnego punktu widzenia oraz wyrażenia swoich uczuć i emocji.

Motywem przewodnim tegorocznego konkursu „Misja – książka!” jest DOM. Dom rozumiany nie jako budynek, ale jako najbliższe nam miejsce, zarówno w sensie geograficznym, jak i emocjonalnym: nasze miasto, podwórko, dzika puszcza w krainie fantasy, ruiny nawiedzonego zamku w horrorze, a może tylko samo łóżko, do którego uciekamy przed światem.

„Misja – książka!” to turniej literacki, w którym zespoły składające się z 3 do 10 młodych autorów, tworzą pod okiem nauczyciela – opiekuna drużyny – zbiór opowiadań i projektują własną książkę od pierwszej do ostatniej strony w Inteligentnym Systemie Wydawniczym Ridero. Na zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych czekają atrakcyjne nagrody.

Uczestnikami drugiej edycji konkursu mogą być uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, a także młodzi czytelnicy bibliotek publicznych oraz uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki.

Rejestracja uczestników konkursu rozpoczęła się 15 września 2017 roku. Formularz rejestracyjny, regulamin oraz harmonogram konkursu znajdują się na stronie internetowej: konkurs.

Zachęcamy do przekazania informacji o konkursie „Misja – książka!” uczniom i nauczycielom.

Z poważaniem,

Organizatorzy:

Fundacja Nowoczesna Polska – prowadząca największą bibliotekę internetową WolneLektury.pl www.wolnelektury.pl

Ridero IT Publishing – Inteligentny System Wydawniczy dla Niezależnych Autorów www.ridero.eu/pl

Kontakt:

tel.: (12) 881 29 26; w dni robocze, w godz. 10-15.

Poprawiony: poniedziałek, 25 września 2017 10:33

<<  Października 2017  >>